Ako zvýšiť prietok krvi do penisu?

Podľa Národného inštitútu pre diabetes a choroby tráviaceho traktu a obličiek je približne 30 miliónov dospelých mužov v Spojených štátoch postihnutých erektilnou dysfunkciou, z čoho vyplýva, že problémy s dosiahnutím a udržaním erekcie sú oveľa bežnejšie, ako si mnohí ľudia myslia. Zdravá erekcia a zdravý sexuálny život je vo všeobecnosti o prietoku krvi. Keď je krv schopná voľne prúdiť do erektilného tkaniva vo vnútri penisu, za predpokladu, že nemáte žiadne iné zdravotné problémy, bude pre Vás jednoduchšie dosiahnuť a udržať erekciu, keď sa cítite sexuálne vzrušený. Keď je však prietok krvi obmedzený, či už kvôli zdravotnému stavu, zlozvykom alebo niečomu, čo ste jedli alebo pili, bude pre Vás ťažšie dosiahnuť erekciu. Ak je prietok krvi veľmi obmedzený, je možné, že vôbec nebudete môcť dosiahnuť erekciu. Či už máte obavy o svoju sexuálnu výkonnosť a chcete konať, alebo len chcete zlepšiť svoje celkové zdravie, podniknutie krokov na zlepšenie prietoku krvi do penisu môže priniesť veľké pozitíva, pokiaľ ide o váš sexuálny život. Nižšie sme vysvetlili, ako zvýšiť prietok krvi do penisu, pomocou niekoľkých tipov, techník a návykov založených na dôkazoch, ktoré môžete použiť. Snažili sme sa pokryť všetky možné spôsoby, od jednoduchých zmien, ktoré môžete urobiť vo svojej každodennej rutine a strave, až po lieky na erektilnú dysfunkciu a ďalšie.

Uprednostňujte potraviny, ktoré napomáhajú prietoku krvi do penisu

Potraviny, ktoré konzumujete, môžu mať významný vplyv na váš krvný obeh. Konzumácia zdravej stravy, ktorá je bohatá na vitamíny, minerály a základné živiny, môže zlepšiť vašu kardiovaskulárnu funkciu a umožniť, aby krv ľahko prúdila okolo vášho tela vrátane krvných ciev penisu. Na druhej strane konzumácia stravy s vysokým obsahom nezdravých tukov, soli a iných živín môže ovplyvniť zásobovanie krvou a môže sťažiť dosiahnutie a udržanie silnej erekcie.

Ak chcete zlepšiť prekrvenie vášho penisu, ako aj iných častí tela, skúste do svojho jedálnička zaradiť nasledujúce potraviny:

 • Škorica. Predpokladá sa, že škorica zlepšuje zdravie srdca. V štúdii publikovanej v roku 2021 vedci zistili, že škorica znižuje krvný tlak a zlepšuje lipidové profily u ľudí s hypertenziou (vysokým krvným tlakom).
 • Cesnak. Predpokladá sa, že cesnak spôsobuje zlepšenie prietoku krvi. V trojmesačnej štúdii zahŕňajúcej ľudí s ochorením koronárnej artérie vedci zistili, že konzumácia cesnaku môže zlepšiť funkciu endotelu. Zatiaľ však nie je jasné, či konzumácia cesnaku súvisí s lepším prietokom krvi v iných oblastiach tela alebo silnejšími erekciami.
 • Ryby, ktoré obsahujú omega-3 mastné kyseliny. Ryby, ktoré sú bohaté na omega-3 mastné kyseliny, ako je losos, sú dobré pre prietok krvi a slúžia ako vynikajúce zdroje bielkovín. 
Zatiaľ čo dôkazy o ich prínose pre celkové zdravie srdca si stále vyžadujú ďalšie skúmanie, omega-3 mastné kyseliny majú preukázaný rad zdravotných výhod, vrátane zníženia pokojového krvného tlaku.
 • Cibuľa. Cibuľa je bohatá na flavonoidné antioxidanty, ktoré môžu pomôcť rozšíriť vaše tepny a zlepšiť vaše kardiovaskulárne zdravie. V štúdii z roku 2013 vedci zistili, že pravidelná konzumácia cibuľového extraktu môže byť prospešná pre zlepšenie zdravia srdca u mužov.
 • Citrusové plody. Citróny, pomaranče, grapefruity a ďalšie citrusové plody obsahujú veľké množstvo flavonoidov, ktoré sú spojené so zlepšením prietoku krvi a zdravým srdcom. Grapefruit a grapefruitový džús majú potenciál zvyšovať hladiny určitých liekov v krvi, vrátane liekov na erektilnú dysfunkciu, ako je Sildenafil (generická Viagra ) a iné inhibítory PDE5.
 • Horká čokoláda. Rovnako ako cibuľa a citrusové plody, čokoláda s vysokým percentom kakaa je bohatá na flavonoidy, ktoré môžu zlepšiť činnosť srdca. Keďže je to kakao, ktoré zlepšuje zdravie srdca (a nie mlieko, cukor a ďalšie zložky v čokoláde), skúste si vybrať čokoládu s obsahom kakaa 70 % alebo viac.
 • Zelenina bohatá na dusičnany. Niektoré druhy zeleniny, ako je šalát a špenát, obsahujú veľké množstvo dusičnanov. Dusičnany sa vo vašom tele premieňajú na oxid dusnatý, čo je dôležitá prírodná chemikália na podporu optimálneho prietoku krvi.
 • Oriešky. Niektoré orechy, ako sú vlašské orechy a mandle, sú bohaté na minerály, ako je železo a horčík, ktoré môžu zlepšiť prietok krvi a kardiovaskulárne zdravie. Sú tiež plné dôležitých vitamínov, ktoré môžu prispieť k dobrému celkovému zdraviu.
 • Červená feferónka. Červené feferónky, presnejšie povedané, kapsaicín obsiahnutý v týchto paprikách, je spojený so zlepšeným prietokom krvi. Výskum zistil, že kapsaicinoidy môžu podporovať zdravý prietok krvi, čiastočne tým, že stimulujú uvoľňovanie oxidu dusnatého.
 • Kurkuma. Rovnako ako červená feferónka, kurkuma je spojená so zvýšeným prietokom krvi. V štúdii z roku 2017 o kurkumíne, zlúčenine nachádzajúcej sa v kurkume, vedci zistili, že pravidelné používanie výrazne zlepšuje prietok krvi.

Okrem zdôrazňovania vyššie uvedených potravín, ktoré podporujú prietok krvi, je tiež dôležité vyhýbať sa potravinám, ktoré môžu poškodiť váš kardiovaskulárny systém a znížiť krvný obeh:

 • Soľ. Potraviny s vysokým obsahom soli môžu zvýšiť množstvo sodíka vo vašom krvnom obehu, čo zvyšuje krvný tlak. To môže poškodiť vaše tepny a ovplyvniť prietok krvi do vášho penisu, čo ovplyvňuje vašu schopnosť dosiahnuť a udržať erekciu počas sexu. Snažte sa obmedziť spotrebu sodíka na maximálne 2 300 miligramov denne, čo je maximálne odporúčané množstvo.
 • Cukor. Aj keď cukor priamo neovplyvňuje krvný tlak ako soľ, nadmerná konzumácia cukru môže zvýšiť riziko vzniku cukrovky – poruchy, ktorá môže poškodiť váš krvný obeh a výrazne zvýšiť riziko erektilnej dysfunkcie.
 • Nezdravé tuky (transtuky). Transmastné kyseliny sú najhoršou formou tuku v potrave, bez zdravotných výhod a mnohých negatívnych kardiovaskulárnych účinkov (najmä pre cholesterol). Preto je lepšie sa im vyhnúť v prospech zdravších typov tuku.

Okrem uprednostňovania potravín a prísad na zlepšenie erekcie je tiež dôležité udržiavať telo hydratované. Až 90 % krvnej plazmy tvorí voda, čo znamená, že najlepšie prúdi, keď pijete normálne množstvo hydratačných tekutín. Keď sa dehydratujete, je k dispozícii menší objem krvi, ktorý je schopný cestovať cez vaše telo do svalov, orgánov a špecifického tkaniva. Ak ste veľmi fyzicky aktívny alebo je horúci deň, treba svoj pitný režim prispôsobiť aktuálnym podmienkam. Ak športujete vonku na slnku, pravdepodobne budete potrebovať viac vody ako niekto, kto doma pozerá televízor na gauči.

Iné spôsoby, ako prirodzene zvýšiť prietok krvi do penisu

Okrem vyváženej stravy existuje niekoľko ďalších vecí, ktoré môžete urobiť na podporu zvýšeného prietoku krvi do penisu.

Udržujte si zdravú telesnú hmotnosť

Aj keď nie je potrebné obsadzovať percento telesného tuku alebo sa vážiť každý deň, je dôležité udržiavať si zdravú váhu pre optimálny krvný obeh, kardiovaskulárne funkcie a sexuálnu výkonnosť. Obezita a erektilná dysfunkcia sú úzko prepojené, pričom u mužov s nadváhou alebo obezitou je väčšia pravdepodobnosť, že budú mať problémy so sexuálnou výkonnosťou. Aj keď obezita nie je priamou príčinou erektilnej dysfunkcie, je tiež úzko spojená s hypertenziou, cukrovkou a inými zdravotnými problémami, ktoré môžu zvýšiť riziko vzniku erektilnej dysfunkcie. S obezitou prichádzajú problémy, ktoré môžu ovplyvniť prietok krvi a zabrániť krvi, aby sa správne dostala do penisu. S obezitou súvisia aj ďalšie problémy súvisiace so sexom, ako napríklad riziko vzniku nižších hladín testosterónu ako je priemer. Všetky tieto faktory poukazujú na dôležitosť udržiavania zdravej telesnej váhy.

Cvičenie pomáha

Cvičenie je jedným z najúčinnejších spôsobov, ako zlepšiť vaše kardiovaskulárne zdravie a zvýšiť prietok krvi, vrátane erektilného tkaniva, ktoré je zodpovedné za dosiahnutie a udržanie erekcie počas sexu. Pravidelné cvičenie môže spôsobiť zníženie hladiny krvného tlaku, podporiť stabilný prietok krvi a zlepšiť celkové zdravie. Preto je dôležité pravidelne cvičiť, aj keď Vás nezaujíma sexuálny výkon. Vo vedeckom prehľade z roku 2018 výskumníci uviedli, že odporový tréning ako napr. vzpieranie a kalistenika či vytrvalostný tréning sú účinné pri znižovaní základného krvného tlaku. Cvičenie v akejkoľvek forme je skrátka skvelý spôsob, ako zlepšiť prekrvenie tela.

Znížte príjem alkoholu a nikotínu

Alkohol môže mať vážny negatívny vplyv na takmer každý aspekt vášho sexuálneho zdravia ako muža, od prietoku krvi do vášho penisu až po sexuálne vzrušenie. Podobne nikotín, či už je vdychovaný cigaretami alebo vaporizérom, môže ovplyvniť vaše cievne zdravie a ovplyvniť vašu sexuálnu silu. Najprv sa pozrime na nikotín. Bez ohľadu na to, ako inhalujete nikotín, bude mať niekoľko negatívnych účinkov, keď sa dostane do tela. Vaše srdce začne biť rýchlejšie, krvný tlak začne stúpať a tepny, ktoré kontrolujú prietok krvi v celom tele, sa začnú sťahovať. Konečným výsledkom je zníženie schopnosti vášho srdca efektívne pumpovať krv, čím sa znižuje krvný obeh v tele, vrátane prietoku krvi do erektilného tkaniva. Stručne povedané, nikotín nie je dobrou voľbou pre optimálny prietok krvi a sexuálnu výkonnosť. Podobne alkohol, hoci nemusí vždy priamo obmedzovať váš prietok krvi, môže ovplyvniť váš sexuálny výkon. V štúdii z roku 2007 bola ťažká konzumácia alkoholu úzko spojená s celým radom mužských sexuálnych dysfunkcií, vrátane erektilnej dysfunkcie.

Vyhýbajte sa stresu

Keď začnete pociťovať stres, telo aktivuje svoj sympatický nervový systém, čo vedie k zvýšeniu hladín hormónov, ako je epinefrín, noradrenalín a kortizol. Tieto stresové hormóny spôsobujú zúženie vašich krvných ciev, zvyšujú hladinu krvného tlaku a znižujú prietok krvi v tele. Rovnako ako nikotín a niektoré potraviny, stres môže mať vazokonstrikčný účinok, čo znamená, že znižuje prietok krvi. To môže viesť k rôznym problémom, vrátane erektilnej dysfunkcie. V skutočnosti je stres známou príčinou erektilnej dysfunkcie a iných problémov sexuálneho zdravia u mužov. Zatiaľ čo určitému stresu sa nedá vyhnúť, zníženie priemernej úrovne stresu môže byť jednoduchým a účinným spôsobom, ako podporiť zdravý prietok krvi do penisu a zlepšiť sexuálnu výkonnosť.

Zvážte použitie liekov na erektilnú dysfunkciu

Inhibítory fosfodiesterázy-5 alebo inhibítory PDE5 sú lieky, ktoré zvyšujú prietok krvi do vášho penisu rozšírením veľkosti vašich krvných ciev. To môže uľahčiť rozvoj erekcie v reakcii na sexuálnu stimuláciu, čím sa zlepší sexuálny výkon. V súčasnosti sa na zlepšenie prietoku krvi a erektilnej funkcie používa niekoľko inhibítorov PDE5, ktoré sú u nás dostupné bez lekárskeho predpisu:

 • Sildenafil. Aktívna zložka Viagry, Sildenafil, poskytuje úľavu od erektilnej dysfunkcie na približne štyri hodiny na jednu dávku a zvyčajne sa používa 60 minút pred sexom. Existujú však formy, ktoré účinkujú už od 15 minút.
 • Tadalafil. Aktívna zložka Cialisu, Tadalafil je dlhotrvajúci liek, ktorý môže poskytnúť úľavu od erektilnej dysfunkcie až na 36 hodín na jednu dávku. Objednajte bez lekárskeho predpisu z pohodlia domova online.
 • Vardenafil. Účinná látka lieku Levitra, Vardenafil, zvyčajne účinkuje o niečo dlhšie ako Viagra a používa sa aj 60 minút pred sexom. Doba trvania účinku je približne 5 – 8 hodín. Objednajte za pár klikov z pohodlia domova online.

Tieto lieky sa špeciálne používajú na liečbu erektilnej dysfunkcie, čo z nich robí možnosť liečby, ktorá stojí za zváženie, ak nezaznamenáte žiadne zlepšenie prietoku krvi cvičením, zmenou stravy, udržiavaním si zdravej hmotnosti a vyhýbaním sa nezdravým návykom. Väčšina liekov na erektilnú dysfunkciu sa môže použiť pred sexuálnou aktivitou, čo umožní získať úľavu od erektilnej dysfunkcie presne vtedy, keď ju potrebujete. Ponúkame celý rad liekov na erektilnú dysfunkciu, ktoré môžete mať z pohodlia domova, rýchlo a jednoducho online.

Ako zvýšiť prietok krvi do vášho penisu? Záver

Čo teda pomáha prietoku krvi? Najlepším prístupom je používanie viacerých návykov, od udržiavania zdravej stravy až po časté cvičenie a obmedzenie konzumácie alkoholu, aby sa zabezpečilo, že srdce bude efektívne fungovať a krv bude voľne prúdiť v tele. Keď samotné návyky nestačia, môžete použiť aj lieky na erektilnú dysfunkciu na stimuláciu prekrvenia penisu a uľahčenie dosiahnutia a udržania erekcie. Ak si nie ste istí, ako zvýšiť prietok krvi do penisu, alebo len potrebujete pomôcť začať, prečítajte si náš blog a objednajte si na skúšku jedno balenie. V našom sprievodcovi najbežnejšími formami liečby erektilnej dysfunkcie sa tiež môžete dozvedieť viac o možnostiach zlepšenia zlého prekrvenia penisu.